Dlaczego stres ma negatywny wpwływ na pracowników.

Abstynencja pracowników przez choroby stanowi ogromny problem zarówno dla przedsiębiorstw i firm, jak i społecznych instytucji. Przebywając na zwolnieniu lekarskim pracownik nie będzie wykonywać swoich obowiązków zawodowych, lecz też należy mu się za czas choroby wynagrodzenie w odpowiedniej wysokości. Do określonej liczby dni będzie je płacił firma, a potem ten obowiązek powinien przejść do ZUSU.

W zapobieganiu pracowniczym chorobom niezwykle ważna jest prewencja, dlatego też w tego typu działania często się też angażuje PIP. Jednym z ważniejszych obszarów, w których działania tego typu zostały rozpoczęte, jest przeciwdziałanie negatywnym niepożądanym skutkom stresu zawodowego wśród {pracowników oraz pracodawców|pracodawców oraz pracowników|pracodawców i pracowników|pracowników i pracodawców. W z związku z tym przygotowane zostały specjalistyczne szkolenia i warsztaty związane z takimi zagadnieniami.

Właściciele firm przy tym projekcie skorzystać mogą dodatkowo z szeregu narzędzi, jakie pozwolą oszacować wysokość ryzyka w firmach, które prowadzą. Dzięki temu można będzie zacząć należyte działania naprawcze, a poza tym wdrożyć profilaktycznie środki zapobiegające pojawieniu się zawodowego stresu.

Jak można zobaczyć po statystykach, ten właśnie czynniki jest jednym z najczęściej występujących przyczyn nieobecności pracowników. Ocenia się, że blisko 60 procent lekarskich zwolnień będzie efektem postępujących kłopotów z nieradzeniem sobie ze zbyt dużym napięciem w pracy. Jedynie problemy z układem mięśniowo-szkieletowym są częściej zgłaszane wśród problemów z wykonywaniem pracy zawodowej.

Zbyt długo trwający stres odbija się bardzo negatywnie na różnych obszarach życia, nie tylko w sferze osobistej, ale też zawodowej. Powoduje narastające kłopoty z fizycznym i psychicznym zdrowiem, a w ogóle nie leczony może się stać powodem bardziej poważnych chorób. Narażenie przez dłuższy czas na stresowe warunki może się nawet skończyć depresją albo nerwicą.

Pracownicy niejednokrotnie nie mają zupełnie świadomości, jak niepożądane skutki może dla nich nieść życie w ciągłym stresie. Efekty takiej sytuacji będą się również odbijać na codziennym działaniu firmy, ponieważ zmniejsza się produktywność i zadowolenie, a zwiększa ilość wypadków i zwolnień chorobowych.